Chillery Chillery

Opis działania układu chiller + freecooling

Dla opisu działania przyjmuje się okres letni gdy temperatura zewnętrzna jest 3oC powyżej temperatury wody powracającej z instalacji wody lodowej.

Zima jest gdy temperatury wody powracającej jest stale poniżej temperatury wody powrotnej.

Opis działania:

Lato - zawór trójdrogowy zamyka wymiennik free cooling i pracuje tylko chiller, utrzymując zadaną temperaturę wyjściową wody lodowej.

Okres przejściowy - w okresie gdy temperatura zewnętrzna spada o 2 stopnie poniżej temperatury wody powrotnej z instalacji zawór trójdrogowy otwiera przepływ wody lodowej przez wymiennik free coolingu gdzie następuje wstępne chłodzenie wody lodowej oraz przez chiller który tylko dochładza wodę lodową do zadanej temperatury. Taki stan występuje w chłodniejsze dni oraz nocami gdy jeszcze temperatura powietrza nie pozwala na samodzielne chłodzenia wymiennikiem freecoolingu , ale nie trzeba używać samego chillera.

Zima - zawór trójdrogowy pozostaje w pozycje pracy mieszanej. Pracuje wymiennik free cooling , regulator układu płynnie steruje wentylatorami aby utrzymać zadaną temperaturę wody wyjściowej na zadanym poziomie, chiller pozostaje w stanie czuwania.

W momencie gdy temperatura otoczenia sukcesywnie spada wentylatory zwalniają a następnie się zatrzymują a zawór trójdrogowy miesza ciepłą wodę lodową z instalacji z zimną woda lodowa z wymiennika aby nie dopuścić do przechłodzenia wody lodowej na wyjściu do instalacji i system utrzymuje zadaną temperaturę wyjściowa wody lodowej.

Dostarczany przez nasza firmę układ mieszany chiller + freecooling zawiera elementy instalacji pokazane na schemacie oraz pełną automatykę sterującą chillerem, wymiennikiem free cooling oraz mieszającym zaworemtrójdrogowym.

Układ pracy mieszanej może regulować temperatura wody powrotnej jak i wody zasilającej instalację.

Naszym klientom oferujemy także montaż i okablowanie wraz z uruchomieniem przedstawionego układu.

W skład układu wchodzą:

Schemat Freecoling

KONTAKT:

lokalizacja MASTERKLIMA
Mariusz Jóźwiak
ul. Szkolna 89
44-230 Stanowice

telefon 502 715 574
e-mail biuro@chillery.com.pl

Dojazd